Uzemňovanie- prepájanie so Zemou.

29.01.2021

Cez leto milujem chodiť bosá. Čo najviac sa dá. Dotyk so Zemou mi robí doslova dobre. Posledné roky takisto obľubujem barefoot obuv, či obuv v podobe nezničiteľných ponožiek takzvaných skinners. Kde to má celé pôvod? 

Sme deťmi Zeme. Chodiť na boso je pre človeka prirodzené a prepájanie nášho tela so zemským povrchom je pre nás dôležité a prináša veľa benefitov. Áno, poviete si, že je to divné. Čo tak odhodiť predsudky a hodnotenia a skúste si to. Dotyk bosej nohy so Zemou už po pár momentoch prináša blahodárne účinky na naše telo aj dušu. Zem je našou matkou, domovom, lekárom, zdrojom, útočiskom, inšpiráciou... Svoju energiu nám odovzdáva neustále. Uzemňovanie je jednou z ciest ako sa so Zemou prepojiť ešte bližšie, hlbšie. Je cestou ako môžete čerpať zemskú energiu, ako Vás Zem môže uzdraviť a ako Vám môže pomôcť sa vnútorne, duševne i fyzicky vyrovnať. 

Je viacero spôsobov i pomôcok ako sa uzemňovať. Tým najjednoduchším a pre človeka najprirodzenejším je chôdza naboso. Technika uzemňovania je stará tisícky rokov. Nie, nikto Vám nevraví aby ste sa úplne zbavili obuvy. Tá je samozrejme v dnešnom svete pre mnohých nevyhnutnou. Avšak, odporúča sa chodiť naboso pri každej možnej príležitosti a na vhodnom povrchu. A to v lete i v zime. V zime môžte tak prepojiť uzemňovanie aj s ochladzovaním organizmu, tam sa samozrejme odporúča začať pomalšie a postupne. Cez leto sa Vám žiadne mädze nekladú. 

Pochopiť ako uzemňovanie funguje je úplne jednoduché. Naše telo, keďže je tvorené hlavne z vody a minerálov, je vodivé. Príroda, zemský povrch má elektrický potenciál, svoje nabitie a to vo forme slabého no merateľného jednosmerného elektrického prúdu prechádza do nášho tela. Pokiaľ teda nie sme od Matky Zeme oddelený kúskom gumy- topánok. Metóda doktorky Budwigovej prirovnáva tento proces k akoby presvetlovaniu organizmu elektromagnetickým vlnením. A toto svetlo je kľúč. Kľúč k liečeniu mnohých neduhov. A pritom stačí chodiť pár minút denne naboso po zemskom povrchu. 

Naše telá sú akýsimi anténami. Prijimajú energiu z vesmíru a z okolia. A tá by mala ďalej prúdiť do Zeme a naopak zemská energia cez nás, je to kruh. Keď sa toto nedeje, tieto energie nám naďalej prúdia v tele. Kumulujú a zhlukujú sa v nás, čo môže spôsobiť rôzne ťažkosti a bloky. Tie vznikajú na našom fyzickom i energetickom tele. Toto sa môže prejavovať zrýchleným dýchaním, zvýšeným pulzom, bolesťou hlavy, nôh, chrbtice, závraťami a tlakom, či dokonca cystami a rôznymi inými nálezmi na tele a samozrejme, z psychickej stránky nevyrovnaním, zmenami nálad, záchvatmi paniky, či dokonca depresiami. 

Z fyzického hľadiska, uzemňovanie vie priniesť okamžitú úľavu pri bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov, svalstva. Pri pravidelnom uzemňovaní, energie v celom tele začnú prúdiť cestou hore aj nadol, čo odblokováva naše čakry a štartuje liečivé procesy pri mnohých chorobách. Sú známe skvelé výsledky pri liečení ochorení srdca, obličiek, cukrovky, zápalových ochoreniach, rakovine, pľúcnych ochoreniach. Okrem iného sa urýchľuje hojenie rán a zranení, vyrovnáva sa krvný tlak, predchádza sa kŕčovým žilám, zlepšuje sa fungovanie cievneho systému, srdce bije v správnom rytme, ľahšie sa nám dýcha a my sa cítime odľahčene... Uzemňovanie takisto odľachčuje na duchu, človek sa stáva pokojnejším, vyrovnanejším, pokornejším, sebavedomejším, otvorenejśím, šťastnejším a lepším človekom...

Z duchovného hľadiska je prepojenie so Zemou cestou k sebe. Predstavte si svoje telo akoby bolo stromom. Hlava je Vašou korunou, avšak bez zakorenenia je rast nemožný a chýba stabilita.  Uzemňovaním- zakorenením sa Vám rožširuje vedomie a dostávate sa do rovnováhy. Tým vidíte a vnímate život i vlastnú existenciu hlbšie a s pokorou. Vaša intuícia spolupracuje a vy automaticky rozpoznávate skutočnosti a dianie okolo seba. Život i vy sa vyrovnávate, zostávate v strede, ste prepojený so Zdrojom.  

Ako s uzemňovaním začať? Okrem bosých nôh je dôležité dýchanie. Dýchajte hlboko, až do brucha. Predstavuje si pri tom ako Vami prechádza svetlo, energia cez temeno hlavy, postupne cez telé telo až ku chodidlám. Tam si predstavte, že uvolňujete všetko nepotrebné, čo už má ísť z Vášho tela, od Vás preč. Vypustite to s láskou do Zeme, vydýchnite a s nádychom príjmite všetko to nové, ozdravujúce, čo Vám Zem ponúka. Predstavte si a precíťte ako Vám energia prúdi cez celé telo hore, až k temenu hlavy a odtiaľ až do vesmíru. Takto to opakujte, kým pocítite úľavu. Riaďte sa sebou, svojou intuíciou. Tá Vás povedie. 

Ak pocítite bolesť, či tlak na chodidlách, nezľaknite sa a vypustite strach. Tieto pocity iba ukazujú, kde na tele máte bloky, ktoré treba rozpustiť, vyliečiť. Tieto pravidelným uzemňovaním polavia, ustúpia a časom môžu celkom zmyznúť. 

Vyzujte sa, prepojte sa s Matkou Zemou, zlepšíte si tým kvalitu svojho života a posilníte samých seba...