Domček a okolie

Domček Vánok
Domček Vánok

Domček Vánok je takmer 200-ročný kamenný zrenomovaný dom. Vďaka hrubým kamenným múrom, vysokým stropom a klenbám na prízemí, má obrovskú atomosféru. Nie je dokonalý, je originálny, s domáckou atmosférou. Pred Domčekom je priestor na posedenie s výhľadom na kostol. A za Domčekom je záhrada s vydláždenou terasou a vymurovaným ohniskom. Radi Vás privítame aj s Vašim štvornohým miláčikom.  Pred domom je možnosť parkovať až do 5 áut. 

Okolie Domčeka
Okolie Domčeka

Vánok sa nachádza v malebnej dedinke Partizánska Ľupča v srdci Liptova. Je to skvelý východiskový bod pre turistov, cyklistov, hubárov, rybárov a tých, čo hľadajú ticho, kľud a relax aj s možnosťou aktívneho odpočinku. V okruhu do 40km nájdete termálne pramene Kalameny, vodopád Lúčky, termálne kúpalisko Bešeňová, Liptovskú Maru, najvyššie položenú horskú osadu Magurka, osadu Železnô, Hrabovo, skanzem Vlkolínec. Pre lyžiarov sú v okolí strediská Malinô Brdo, Donovaly, či Demänovská dolina a mini vlek a svah v Železnô. V okolí je množstvo turistických a cyklo trias pre dovolenkových, no i tých náročnejších športovcov. 


Izby a spoločné priestory

Izby
Izby

Domček má dokopy 5 spální. Na poschodí sa nachádzajú 4 z nich. Dve sú menšie s manželskými posteľami. Dve väčšie majú veľké manželské postele, prístelku, plus obe ešte možnosť ďaľšieho štvrtého lôžka. V najväčšej spálni sa nachádza aj detstká postielka, máme k dispozícii ešte jednu v menšej spálni. Každá izba má úložný priestor, sedenie so stolíkom, zrkadlo a miesto na čítanie aj s ponukou kníh. Okrem izieb je na poschodí menšie spoločné sedenie a dve kúpeľne so sprchou a tri WC. Na prízemí sa nachádza ešte jedna spálňa pre dve osoby. Plus jedna prístelka a jedna manželská posteľ je aj v obývačke. Maximálne vie Domček momentálne ubytovať 17 osôb. Máme dokončený ďaľší apartmán so samostatným vchodom, vlastnou kúpeľňou a kuchynkou. S kapacitou 2 až 5 ľudí.

Spoločné priestory
Spoločné priestory

Spoločné priestory sa nachádzajú na prízemí. Majú obrovskú atmosféru vďaka hrubým kamenným múrom, vysokým stropom a klenbám. Nachádza sa tu plne vybavená kuchyňa so sedením, WC so sprchou. Obývačka, ktorá je využívaná aj ako relaxačná, miestnosť a originálna kamenná vinárnička s dlhými jedálenskymi stolmi, ktorá sa dá využiť na posedenia, prednášky, tvorivé chvíľe, posedenie pri vínku a čaji, či zážitkové večere. V prípade záujmu je k dispozícii aj meditačná miestnosť vo vedľajšom domčeku- asi 4metre od vchodu, kde sa dajú organizovať workshopy, prednášky, posedenia, meditácie, cvičenie... V oplotenej záhradke sa nachádza ohnisko s kotlíkom, pieskovisko pre deti, hojdačka, sedenie a na letnú sezónu vírivka.


Jedlo

Jedlo
Jedlo

Po dohode, Vám viem v Domčeku pripraviť aj pohostenie, raňajky, či zážitkovú viacchodovú večeru na mieru i pre tých náročnejších zákazníkov. Okrem iného som v minulosti pracovala pre Jamieho Olivera, či Billa Grangera, roky strávené v kuchyniach v Londýne a moje cesty po svete mi priniesli rozhľad, skúsenosti a schopnosť vytvoriť na tanieri potešenie, nielen pre žalúdok, ale aj pre oko. Ponúkam výživnú domácu stravu, bylinné čaje, domáce sirupy, čerstvý chlieb a pokiaľ je to možné, lokálne produkty. 

Ponuku a menu tvorím na mieru pre každého zákazníka. Objednať stravu je možné pre skupinky 8 osôb a viac, prípadne podľa dohody.  Ponuku zážitkových večerí nájdete v sekcii POBYTY. 

 

ZáhradkaZáhradka sa nachádza hneď za domom. Je plne oplotená, takže tu môžete vypustiť svoje detičky a takisto aj svojich chlpáčov. 

V záhrade nájdete pieskovisko, menšiu šmýkačku, hojdačku s výhľadom na západ slnka a tabuľku na kreslenie s kriedami. Okrem toho ohnisko a grill. 

Je pre Vás tiež pripravených viacero možností sedenia a prístrešok, prípadne veľký slnečník, aby ste sa mohli schovať do chládku, alebo pred dažďom. 

K dispozícii je aj vírivka, za jednorázový poplatok 50eur. 

Na záhrade nájdete súkromie a ticho. Sused je len z jednej strany, ale netrávi moc času vonku, takže priestor ponúka pocit úplnej samoty. 

Bežkovanie v okolí Domčeku Vánok


V prípade priaznivých snehových podmienok je počas zimy vytváraná bežkárska stopa priamo v dedinke Partizánska Ľupča, popri ceste smerom na Malatiny, prípadne popod les okolo dediny. Viete si vybrať trasu do dĺžky až zhruba 10km. 


Trasa začína priamo za Domčekom Vánok. Stačí sa pred domom stočiť doľava, za farským úradom doľava a potom rovno popri poli až ku ceste, kde po pravej strane začína stopa. 

Trasa je ideálna aj pre začiatočníkov a skvelá aj na bežkovanie pri západe, či východe slnka. Samozrejme vtedy odporúčame čelovku...

Na Liptove je viacero bežkárskych areálov, stačí si vybrať. Najbližšia požičovňa výstroje je v Liptovskom Mikuláši.  

Ceny

Cenovú ponuku pripravujeme na mieru podľa počtu osôb. Stravu je možné si zajednať pri väčších skupinkách. Pre individuálnu ponuku volajte na 0905 673 886. Počas dní v týždni, mimo prázdnín prenajímame aj izby samostatne. Počas víkendu a prázdnin len celý domček. 

ONLINE REZERVÁCIA

Zarezervujete si miesto včas. Volný termín a rezerváciu vám potvrdíme e-mailom.