Pobyt v tme- ako si otvoriť oči a myseľ za sedem dní v úplnej tme

18.09.2020

Na napísanie tohto článku som sa chystala takmer rok. Presne toľko mi trvalo nájsť odvahu o niečom takom písať a presne toľko mi trvalo predýchať a spracovať, čo som v tme zažila. Nehovorím teraz o uvedomení v posledné ráno, keď som mala menší stret s chalanom, ktorý viedol stredisko, farmu a sprevádzal ma tmou, kedy som pochopila, že v budúcnu bude lepšie si overiť ľudí, ku ktorým sa dáte zavrieť do tmy, niekde na samote, bez mobilu, dát, či GPS. Nuž čo, spontánne rozhodnutia ma sprevádzajú celý život a dnes s odstupom času, som nesmierne rada, že som tento pre niekoho šialený pobyt v tme absolvovala a o pár týždňov sa chystám na ďaľší :) Dnes už však po menšom prieskume, niekam inam.

Pobyt v tme- zmienky o pobyte v tme sú v mnohých kultúrach už po tisícky rokov, avšak najpopulárnejšie sú v tibetskom budhizme. Vyhľadávajú ich mnohí čudáci- hľadači pravdy, hľadači seba, mnísi, jogíni, umelci, mystici, mudrci a ja...Priniesť Vám môžu neskutočne veľa- doslova Vám otvoria oči i srdce. Ukážu iné vnímanie seba samého, súvislostí a existencie, terajšej, minulej i budúcej. V Tibete je pobyt v tme považovaný ze jeden z najlepších spôsobov ako sa dostať k vlastnej podstate mysle. Mnísi trávia v tme aj niekoľko týždňov, či dokonca mesiacov. Pre nás obyčajných ľudí sa na začiatok odporúča minimálne sedem dní. Z tmy však kedykoľvek môžte odísť a pobyt si skrátiť.

Nehovoríme o obyčajnej tme, akú zažijete doma, keď zhasnete. Toto je pani TMA. Hustá, silná, majestátna, do ktorej sa ponoríte a ona Vás doslova pohltí, objíme. Pobyt v takejto tme mení chemické procesy prebiehajúce v tele. Má priamy vplyv na epifýzu a hypofízu. Tým, že náš mozog, telo, zmysly začnú fungovať úplne inak, prehĺbia sa vízie, rôzne mimotelové a mimozmyslové zážitky, objavíme doteraz neobjavené časti našej mysle, nášho bytia.

Ja som zostala v tme sedem nocí. Nikdy predtým som si takto fyzicky a psychicky neoddýchla. Tma mi prišla úplne prirodzená, strach som pociťovala len chvíľkami a na odporúčanie som ho zaháňala studenou sprchou, čo výborne fungovalo. Pobyt som strávila v hlinenom domčeku na samote. K dispozícii som mala posteľ, studenú sprchu, bio WC, nádrž s pitnou vodou a raz za deň raw, vegan jedlo a smoothie, po pár dňoch som už fungovala len na tekutinách, telo si tuhú stravu vôbec nepýtalo.

Človek by pri vstupe do tmy nemal mať očakávania. No ja som ich mala obrovské a zážitky ich ešte predčili. Niekoľko násobne. Už na tretí deň som sa bez problémov orientovala v priestore. V strede čela mi začalo iskryť a svietilo mi pred očami, i keď som ich mala zatvorené. Kto nezažil nepochopí a asi ani neuverí. Či to bolo otvorenie tretieho oka, energia, či halucinácie, nechám každému na posúdenie. Ja viem svoje :) Takisto som začala cítiť neskutočné uvoľnenie a tok energie cez celé telo, tak silnej, že ruky, chodidlá a temeno hlavy mi doslova vibrovali... Okrem iného tma výborne nakopáva kreativitu. Počas pobytu som zapísala dva zošity a ešte stále z toho čerpám. Áno aj tme tmeúcej sa dá písať, kresliť, cvičiť, tvoriť, či hrať na hudobný nástroj.

A mimotelové zážitky? Tie moje si nechám pre seba, bolo to krásne. Môžete zažiť čokoľvek, čo si zažiť dovolíte a ako ďaleko, či hlboko dovolíte sebe samému a svojej duši zájsť. Vízie z minulých, či budúcich životov, rozhovory s predkami, so svojím JA, so stvoriteľom, môžete nájsť odpovede na otázky zo svojho najhlbšieho vnútra, rozpustiť svoje staré bloky, pretransformovať úplne svoju osobnosť, nájsť cestu, zmeniť sa a môžete zažiť aj úplne nič. V konečnom dôsledku všetko je na Vás. Vsetko je v nás. A začať musíme vždy od seba. Pobyt v tme je výbornou štartovacou čiarou pre tých, ktorí sa odvážia a rozhodnú sa nazrieť za hranice svojho každodenného vnímania :)