Zmenila si sa... Áno, ďakujem za to.

01.11.2021

Musím Ti to povedať, prepáč. Zmenila si sa. Všetci to hovoria a pýtajú sa, či si v poriadku.

Pozerala som na ňu a rozplakala som sa. Nie preto, že by ma to urazilo, nie preto, že by ma to zabolelo a nie preto, že by mi to bolo ľúto. Rozplakala som sa, lebo som si v tom momente uvedomila na zlomok času, čo všetko za tým bolo.

Čo všetko bolo za tou zmenou. Mením sa pred svojimi očami a pred očami svojich blízkych. Mením, vyvíjam, rastiem, padám, vstávam, prebúdzam sa, tancujem životom vo svojej koži. Konečne som si to dovolila. Byť sama sebou, byť svoja. Byť tu a teraz, so všetkým, čo mi život priniesol, prináša a prinesie.

Žijem. Seba a svoju cestu vo svojej pravde, počúvam svoju dušu, srdce, intuíciu a učím sa. Každým okamihom, každou emóciou, každým stretnutím, každým slovom, každým úsmevom a každým dotykom sa mením.

A som za to nesmierne vďačná. Je to dar. Schopnosť nazrieť do zrkadla. Odvaha nazrieť do hĺbky svojej duše. Pochopenie, že život nie je nemenný, že je to cesta. Život za životom. Narodenie, smrť a tá malá chvíľka medzitým. Je to cyklus, ktorý sa opakuje a prináša nám šance na zobudenie. Na precitnutie, na uchopenie svojej podstaty. Na vývoj, na učenie, na lásku, na spojenie, na návrat. Na návrat domov...

Každý dostáva presne to čo má a presne v tom správnom okamihu... Tak ako to má byť... A keď sa nám podarí nazrieť za oponu, keď sa nám podarí pochopiť že to všetko čo k nám prichádza je tu pre nás, že to všetko prichádza pre naše dobro, náš rast, naše šťastie. Keď pochopíme, že je zbytočné hodnotiť ako to má ten druhý a akou cestou ide. Vtedy pochopíme, že je to v našich rukách. V našom srdci. V nás.

Každé naše rozhodnutie, každá naša myšlienka, naša emócia, náš pohľad, naša reakcia nám dláždi našu ďaľšiu cestu. Náš ďaľśí život.

Predstavte si život bez toho, že sa musíte na niečo hrať, bez toho, že musíte niečo schovávať, bez toho, že musíte s niekým manipulovať, bez toho, že sa musíte do niečoho tlačiť, bez toho, že sa bojíte, bez toho, že žijete tak ako by sa malo podľa iných, bez toho, že žijete pod nadvládou svojich strachov a programov, bez toho, že Vás ovláda Vaše ego miesto Vášho srdca.

Predstavte si to. A teraz to žite.

Budete iný. Budete svoj. Vrátite sa k sebe. Budete iný, keď si to dovolíte. Svet bude iný. Všetko bude iné.